...tak trochu jiný kurz

...tak trochu jiný kurz

Pavučina na facebooku

.
Víkendový vůdcovský kurz Pavučina
Ročník 2015/2016 PDF Tisk Email
Stránky - Informace
Napsal uživatel Petr Janeček   
Čtvrtek, 10 Červenec 2014 21:50

Letos by probíhal již 13. ročník Pavučiny. Je to dlouhá doba pro vymýšlení originálních programů. Je to dlouhá doba pro práci s činnovníky. Je to dlouhá doba, kdy tým věnuje více než 1/4 všech víkendů v roce ostatním nad rámec oddílů a středisek. Proto, i pro další důvody, jsme se rozhodli, že 13. ročník Pauvčiny vynecháme. Nejen kvůli špatnému číslu, ale hlavně kvůli odpočinku.

Děkujeme za pochopení.

 

Případné dotazy posílej na mail: pavucina.kurz//at//gmail.com , nebo na náš FB.

..pro koho je Pavučina?

Pavučina je pro všechny, kdo se nebojí vyhrnout si rukávy a překonávat výzvy, které stojí na cestě k vůdcovské zkoušce. Především se ale zaměřujeme na ty, kteří pracují s dětmi v oddíle. Během kurzu po vás také budeme chtít, abyste nějaký program s dětmi zrealizovali. Do hloubky se věnujeme především věcem, které se týkají motivace, programu, výchovy a metodiky.

...jak je to s vůdcovskou zkouškou?

Byli jsme jedním z kurzů, který pomáhal pilotovat Experimentální vůdcovskou zkoušku, jejímž úkolem bylo významně posunout formu vůdcovské zkoušky tak, aby opravdu zkoušela to, co člověk při vedení oddílu potřebuje. Dnes je z původního experimentu osvědčený standart. Vůdcovská zkouška na Pavučině je pestrá, skládá se z projektu, který zpracováváte s oddílem, ze Zkoušky skautským rokem a dokonce i z jedné hry. Že to zní lákavě a tajemně? Pojeďte se přesvědčit, že zkoušky lze mít i zábavné!

...jak je Pavučina náročná?

Pavučina se netají tím, že před své účastníky klade výzvy, které jsou dost velké na to, aby vás posunuly dál, ale dost malé na to, aby se daly překonat. Navíc jsou tu ochotní instruktoři, ostatní snovači (tedy účastníci), vaše domácí oddílová rada a další lidé, kteří vás na vaší cestě podpoří. Úkoly jsou rozvrstveny do všech víkendů.

Vzhledem k náročnosti a řadě úkolů, které vás na cestě k vůdcovské zkoušce čekají, je třeba, abyste se zúčastnili všech víkendů (při vážných důvodech tolerujeme jeden vynechaný). Kromě toho vás čeká i nějaká práce doma. Ale nebojte, pomůžeme vám:)

Aktualizováno Sobota, 02 Červenec 2016 10:42